Ze dřeva

Mám les. Před pár lety jsme sklízeli dubové stromy a bohužel jsme jich pokáceli víc než jsem původně chtěl. Nestihl jsem uhlídat, aby tam zůstalo pár staříků a svými majestátními kmeny dělali věkovou pestrost lesa. Přišlo mi to moc líto, a proto jsem slíbil svým stromům, že budou dále žít několik set let ve výrobcích, které odolají se svojí kvalitou generacím jejich majitelů. 

 

Veškeré stromy jsme sklidili ve správný čas v zimě a správném postavení hvězd jako měsíční dřevo. Takové dřevo má pak lepší vlastnosti než sklizené v jiné dny. Tolik nepraská, nehnijě a nenapadajího houby. Dnes už se taková zkušenost téměř zapomněla, ale staří truhláři a tesaři si to stále pamatují.

Z mých dubů máme v kreativním centru všechny dveře, parkety a nábytek a výrabíme z nich užitečné věci pro lidi, kteří dokáží ocenit krásu dubového dřeva.

 

Vyrábíme Zahradní dubový stůl v anglické tradici Potting bench.

Jestli toužíte po místě, kde přesazovat květiny, vysévat zeleninu a současně mít na jednom místě uložené zahradní nářadí, pak takový stůl můžete mít na vaší zahradě. 

Svoji kvalitou vydrží spoustu let a možná ho i zdědí vaši děti. Bude okrasou vaší zahrady a s radostí na něm budete pracovat. Jeho rozměry jsme navrhovali s souladu s harmonickými poměry, které při své tvorbě používá příroda. V našem světě tuto harmonii popisuje Fibonacciho posloupnoust a v umění se mu říká Zlatý řez.

 

      

 

 

 

 

 

 

 

Akce a novinky

28.09.2018

Úvod do Dragon Dreaming

„Tvé sny nejsou tvými sny. Patří Zemi, která je chce skrze tebe přivést na svět“ John Croft, zakladatel Dragon Dreaming

11.09.2018

Retreat vědomé smyslnosti s Robertem Silberem (2018)

Vědomá smyslnost, tak jak tento pojem používáme, je technika používající smysly k tomu, abychom se stávali více vědomými. Pokud je rozsah našich emocí a tělesných pocitů omezený, zaměňujeme často emoce a tělesné pocity za myšlenky. Nejsme potom v rovnováze.

Všechny akce a novinky

Copyright © 2018 Jagava Permafarma Veselice - všechna práva vyhrazena | Design vision - internetová agentura | ADMINISTRACE